Yabanci Konut Yatırımcısı Bağdat Caddesi’ne Gelecek

AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) yabancı konut yatırımcisini Bağdat Caddesi'ne çekecek...

     Ilk kez 2015’de CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşen Emlak Fuarı’na katilarak yabancı konut alicisina ulaşan AYİDER, bu yıl da 17-20 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen CNR Emlak Fuarı’nda 4a-25 nolu standda yerini aldı. Rusya, İran, Ortadoğu ülkeleri gibi birçok konut alıcısının katılacağı fuarda AYİDER de Ana dolu Yakası’ndaki inşaatları tanıtacak. Konuyla ilgili açıklama yapan AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu, “Bilindiği üzere her ay yabancıya konut satışında bir artış yaşanıyor.

     Ancak yabancı konut yatırımcısi markalı büyük konut projelerinin yoğunlukta olmasından ötürü tercihini daha çok Avrupa yakasindan yana kullanıyor. Son yıllarda Anadolu Yakası, gerek kentsel dönüşüm gerekse de markalı büyük konut projeleriyle dikkat çekmeye başladı. Özellikle Fikirtepe’nin yeniden inşaa edilmesi, Kartal, Kadıköy, Üsküdar gibi gözde ilçelerin kentsel dönüşümle yeni bir çehreye bürünmesiyle yabancı konut alicisinin ilgisini bu bölgeye çekmek istiyoruz.” dedi.

Bağdat Caddesi gibi gözde bir lokasyona Avrupalıların ilgisini çekmek istiyoruz…

     Ortadoğu’dan gelen konut alıcısinin daha çok site özellikli projeleri tercih ettiğini belirten Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi gibi dünyanin 4. en uzun ve popüler alışveriş caddesinde yer alan konutlarin ise Londra’daki evlerle aynı konuma geldiğine dikkat çekiyor. Tavukçuoğlu, “Bağdat Caddesi gibi gözde bir lokasyona Avrupalıların ilgisini çekmek istiyoruz. Ne yazık ki yabancıya konut satışı şu anda Ortadoğulu konut alicisiyla kısıtlanmış durumda” dedi.

     AYİDER olarak fuarlara katılarak, Anadolu Yakası’nı daha iyi tanitarak yabancı konut alıcılarına ulaşabileceklerini ifade ediyor. Melih Tavukçuoğlu, bu anlamda dernek üyelerine, yurt dışındaki fuarlara katılım noktalarında, fuar alanları konusunda destek de vermek istediklerini sözlerine ekledi.