Anadolu Yakasında İmar Dönüşümü

Kent dönüşümle beraber Anadolu Yakasında inşaat sekterü hız kazanmaya devam ediyor. Fikirtepe'de markalı büyük konut projeleri, Bağdat Caddesi'nde ise kentsel dönüşüm projeleri ön plana çıkıyor. İnşaatçılara göre bu yapılanma Üsküdar, Tuzla ve Gebze' ye doğru devam edecek.

TUZLA VE GEBZE YENI CEKIM ALANI

Aydın Aslandağ,

şehirin içeriden dışarı doğru büyümeye devam ettiğini belirterek,” Ataşehir bölgesinde başlayarak, şu anda Kartal ve Maltepe zaten dolmuş durumda. Kartal yoğunlaştıktan sonra Tuzla, Gebze’ye ilerleyecektir. Bunda nüfusun her geçen gün artması da etkili “diye konuştu. İran ile ilgilide değerlendirmede bulunan Arslanoğlu, “Özellikle inşaat sektörü sanayi alanları olarak baktığımızda İran pazarı önemli bir yere sahip” dedi.

KADIKÖY’UN NÜFUSU 900 BİN’E CIKAR

İstanbul’da kentsel dönüşümün en önemli duraklarından biri olan Kadıköy’de, 30 bin 600 bina bulunduğuna değinen Tavukçuoğlu, Mevcut imar yönetmeliğiyle yapılacak binalarla Kadıköy nüfusunun 20 yıl içerisinde 500 binden 800-900 bine çıkacaktır. Yeni yapılacak binalarla birlikte nüfus artarken altyapı, otopark, yol gibi konu başlıklarını da düşünmemiz gerekiyor” uyarısında bulundu.