İnşaat Sektörünün Faizini 0.70’e Çekiyor

YAZ DÖNEMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR KARAR

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, Emlak Konut kampanyasını 270 üyeye sahip bir müteahhit derneği olarak desteklediklerini ifade ederken, “Darbe girişiminin yaralarını sarmak, inşaat sektöründe durağan geçen yaz dönemini

hareketlendirmek adına çok önemli bir karar.” dedi. Tavukçuoğlu, bu zor günlerde de üye firmalarından konut satın almak isteyen vatandaşların bütçesi ve ödeme gücü doğrultusunda koşullar sunmaya devam edeceklerini bildirdi. Emlak Konut ve inşaat firmalarının hassasiyetini bankaların da göstermesi

gerektiğini vurgulayan Tavukçuoğlu, “Herkes elini tasın altına sokarken, bankalar da üzerine düşeni yapmalı. Bu zamanda beklentimiz, satışlardan ne kadar kar elde ettiğimiz olmamalıdır. Aksine, sağlam temeller üzerine oturan ekonomimizi daha da yukarılara taşımak olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“SATIŞ OFİSLERİMİZDE YOĞUNLUK OLUŞTU”

Öte yandan Emlak Konut kampanyasına katılanlar durumdan memnun. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut kampanyasının büyük ilgi gördüğünü, hem yatırımcıya hem de üreticiye büyük imkan sağlayacağını ve vatandaşların bunu firsat olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Ağaoğlu, “Bizim de Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımlı hayata geçirdiğimiz projeler yoğun ilgi görüyor. Böyle bir ilgi bekliyorduk ama beklediğimizden yüksek bir alakayla karşılaştık. Satış ofislerimizde yoğunluk oluştu.” diye konuştu.